KURSY NURKOWANIA

 

Serdecznie zapraszamy na kursy nurkowania, które pozwolą Państwu nauczyć się bezpiecznego i swobodnego nurkowania, aby móc odkrywać, poznawać i emocjonować się pięknem podwodnego świata na wszystkich szerokościach geograficznych. Prowadzone przez nas szkolenia realizowane są zgodnie z wytycznymi najstarszej organizacji nurkowej na świecie (CMAS*) założonej przez legendarnego podróżnika, pisarza i wielkiego miłośnika podwodnego świata, oficera marynarki francuskiej „Kapitana” Jacques-Yves Cousteau.

Potwierdzeniem nabytych umiejętności jest uznawany na całym świecie międzynarodowy certyfikat Płetwonurka CMAS gwarantujący najwyższy standard wyszkolenia.

Wydawane certyfikaty uznawane są przez organy rekrutacyjne przy ubieganiu się o przyjęcie do służb mundurowych.

 

NURKOWANIA REKREACYJNE KURSY SPECJALISTYCZNE Nurkowania INTRO
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą podstawowych kursów płetwonurkowania oferowanych przez nasz klub

Czytaj dalej …

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych kursów płetwonurkowania oferowanych przez nasz klub

Czytaj dalej …

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla osób nieposiadających uprawnień, a chcących poczuć magię podwodnego świata

Czytaj dalej …

 

CMAS

CMAS – fr. Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques, ang. World Underwater Federation, pol. Światowa Konfederacja Działalności Podwodnej – federacja non-profit zrzeszająca organizacje nurkowe z całego świata, założona przez kapitana Jacques-Yves Cousteau w 1958 r., jednego z twórców współczesnego automatu oddechowego, pierwszych filmów podwodnych, autora książek. Celem jest promowanie i rozwijanie dyscyplin związanych z aktywnością podwodną, współpraca z federacjami narodowymi i pomoc w ich tworzeniu, ujednolicanie programów szkolenia z uwzględnieniem specyfiki różnych regionów, organizowanie wystaw i konkursów, popieranie imprez związanych z działalnością podwodną, głównie sportem, ekologią, archeologią, bezpieczeństwem.
W Polsce organizacja ta działa we współpracy z Komisją Płetwonurkowania Ligi Obrony Kraju od 2008 roku, KDP PTTK (Komisja Działalności Podwodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego) oraz Polskim Związkiem Płetwonurkowania (od 1996 roku – Komitet Sportowy, od 2006 – Komitet Techniczny CMAS).
CMAS powstał 10 stycznia 1959 w Monako podczas spotkania przedstawicieli organizacji nurkowych z różnych stron świata. Pierwszym prezesem Federacji został komandor Jacques-Yves Cousteau, za pierwszą siedzibę obrano Paryż, a obecnie Federacja ma swoje miejsce w Rzymie.

Kursy nurkowania CMAS