Baza Nurkowa Machów nad Jeziorem Tarnobrzeskim
WAŻNA INFORMACJA

Informacja dotycząca dojazdu na teren Bazy Nurkowej


„W dniach 18.05.2020 Urząd Miasta Tarnobrzega w związku z rozpoczętą przebudową ul. Żeglarskiej i Plażowej, przy której pod nr 31 mieści się Baza Nurkowa Machów, wyłączył z ruchu i zamknął dla użytkowników wyżej wymienione ulice, przekazując te tereny wykonawcy jako plac budowy. W związku z powyższym dojazd do Bazy Nurkowej został zablokowany. Administracja Bazy prowadziła intensywne rozmowy z inwestorem i wykonawcą inwestycji, mające na celu umożliwienie naszym Gościom dotarcie na teren Bazy przebudowywaną drogą obwodową od strony kopalni. W czasie trudnych rozmów został ustalony sposób przyjazdu i wyjazdu z Bazy grup nurkujących. Wykonawca robót nie wyraża zgody na swobodne przemieszczanie się pojedynczych pojazdów po terenie budowy jakim w chwili obecnej jest odcinek ul. Plażowej od strony kopalni (dotychczasowego wyjazdu) w stronę Bazy Nurkowej.

Dotarcie na teren bazy jest możliwe jedynie o konkretnych godzinach i w kolumnach samochodowych z ewentualną możliwością pilotowania przez Straż Miejską.

Została udzielona zgoda na przejazd samochodów o konkretnej godzinie 10.00, 15.00 i 18.00.

Pomiędzy godzinami 10.00 – 15.00 i 15.00 – 18.00
nie jest możliwe przybycie na teren Bazy, jak i jej opuszczenie.Tak ustalona organizacja ruchu zyskała akceptacją Straży Miejskiej, inwestora i wykonawcy inwestycji. Administracja Bazy zdaje sobie sprawę z ogromnych niedogodności jakie niesie ze sobą ustalenie sztywnych godzin przyjazdu i wyjazdu z terenu Bazy. Jednakże ze względu na nieprzejednane stanowisko wykonawcy inwestycji na chwilę obecną nie było możliwości wypracowania innego sposobu dotarcia naszych Gości na teren Bazy. Wjazd w innych godzinach niż ustalone skutkować będzie naruszeniem znaku „zakaz ruchu wszelkich pojazdów”.
Zwracamy się z gorącą prośbą o respektowanie z wielkim trudem wynegocjowanych ustaleń, gdyż ich naruszenie skutkować może cofnięciem zgody na przejazdy przez ten teren budowy. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt telefoniczny z kol. M.K. tel. 889-403-441″.Baza Nurkowa Machów nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstała w 2012 roku z inicjatywy stowarzyszenia Liga Obrony Kraju z myślą o wszystkich osobach chcących podziwiać piękno podwodnego świata w jednym z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce.

 

BAZA NURKOWA JEST CZYNNA DO 1 MAJA DO 30 WRZEŚNIA

 

Poza sezonem jest możliwość realizacji swej pasji nurkowania po wcześniejszym umówieniu się z osobami administrującymi Bazą Nurkową.

Baza dysponuje zapleczem niezbędnym do pobytu i realizacji nurkowań rekreacyjnych, tj. wypożyczalnią sprzętu nurkowego, łodzią motorową, zadaszeniami i stołami, parkingiem na ogrodzonym terenie, miejscem na grill.
Wśród naturalnych podwodnych atrakcji, jakimi są przepiękne podwodne łąki, różnorodność gatunkowa roślin, ryb i skorupiaków, drzewa, ciekawie ukształtowane dno, znajdują się sztuczne atrakcje, m.in. platformy ćwiczeniowe na głębokości 4,5 i 9 metrów, zatopione obiekty (kajak, żaglówka, motorówka, jacht) czy elementy stanowiące pozostałości po infrastrukturze kopalnianej.
Oznaczone bojami są również miejsca nurkowe z większymi głębokościami, tj. 30 metrów i 42 metry, służące doskonaleniu umiejętności płetwonurkowych na dużych głębokościach.

Administracja Bazy Nurkowej:

  • Mirosław Kowalczyk – tel. 889-403-441
  • Krzysztof Gronek – tel. 606-662-169

Regulamin Bazy Nurkowej

Kamera na Bazie Nurkowej