Baza Nurkowa Machów nad Jeziorem Tarnobrzeskim

 

Baza Nurkowa Machów nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstała w 2012 roku z inicjatywy stowarzyszenia Liga Obrony Kraju z myślą o wszystkich osobach chcących podziwiać piękno podwodnego świata w jednym z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce.
 

BAZA NURKOWA JEST CZYNNA DO 1 MAJA DO 30 WRZEŚNIA

 

Poza sezonem jest możliwość realizacji swej pasji nurkowania po wcześniejszym umówieniu się z osobami administrującymi Bazą Nurkową.
 
Baza dysponuje zapleczem niezbędnym do pobytu i realizacji nurkowań rekreacyjnych, tj. wypożyczalnią sprzętu nurkowego, łodzią motorową, zadaszeniami i stołami, parkingiem na ogrodzonym terenie, miejscem na grill.
Wśród naturalnych podwodnych atrakcji, jakimi są przepiękne podwodne łąki, różnorodność gatunkowa roślin, ryb i skorupiaków, drzewa, ciekawie ukształtowane dno, znajdują się sztuczne atrakcje, m.in. platformy ćwiczeniowe na głębokości 4,5 i 9 metrów, zatopione obiekty (kajak, żaglówka, motorówka, jacht) czy elementy stanowiące pozostałości po infrastrukturze kopalnianej.
Oznaczone bojami są również miejsca nurkowe z większymi głębokościami, tj. 30 metrów i 42 metry, służące doskonaleniu umiejętności płetwonurkowych na dużych głębokościach.

 

 

Administracja Bazy Nurkowej:

  • Mirosław Kowalczyk – tel. 889-403-441
  • Tomasz Rejowski – tel. 601-698-801

 

Regulamin Bazy Nurkowej

 

Kamera na Bazie Nurkowej